Opatření v souvislosti s COVID-19

1) POZMĚNĚNÁ TRASA VE SMĚRU DO ŘECKA

 

Trasa naší autobusové linky ve směru do Řecka je dočasně pozměněna následovně:

Praha/Brno Bratislava Budapešť Bělehrad Niš Sofia hraniční přechod Promachonas – Serres – Soluň – Katerini – Larissa – Lamia – Athény.

 

Cesta z Řecka do ČR probíhá beze změny, tj. standardně podle jízdního řádu.

 

2) ELEKTRONICKÝ FORMULÁŘ

Každý cestující přijíždějící do Řecka, bez ohledu na státní příslušnost, je povinen nejpozději 48h před plánovaným příjezdem do Řecka vyplnit následující elektronický formulář:

https://travel.gov.gr/

Jedná se o monitoring v rámci opatření proti šíření nemoci COVID-19 prováděný řeckými úřady, které evidují všechny osoby přijíždějící do Řecka včetně údajů o místě pobytu.

Formulář je dostupný v angličtině, němčině a francouzštině, a po vyplnění je automaticky odeslán ke zpracování. Odesílatel nejprve obratem obdrží na zadanou emailovou adresu potvrzení o tom, že formulář byl odeslán a přijat řeckými úřady. Následně – obvykle až po půlnoci v den uvedeného příjezdu do Řecka – obdrží cestující ještě jeden email s vygenerovaným QR kódem. Tento dokument musí mít cestující k dispozici v papírové nebo elektronické podobě při vstupu na řecké území (na hraničním přechodu nebo na letišti). 

3) TEST NA COVID-19

Počínaje 17/8/2020 až do odvolání jsou všichni cestující přijíždějící do Řecka povinni při vstupu na řecké území předložit negativní test na COVID-19. Test musí mít oficiální charakter (musí být vydán certifikovaným pracovištěm), být v angličtině a nesmí být starší než 72 hodin.