top of page

Autobusová linka Athény – Praha – Athény

Již od roku 1993 provozujeme pravidelnou autobusovou linku z Athén do Prahy a zpět, a to minimálně jednou týdně po celý rok bez výjimky. Nikdy se nestalo, že bychom linku přerušili, až v době koronavirové pandemie. V současné době jezdíme opět pravidelně, uvidíme, jak se bude situace vyvíjet.

Odjezd z Athén je každý čtvrtek ráno v 7:00, příjezd do Prahy v pátek kolem 15:00. Následně odjezd z Prahy v sobotu v 8:00 a příjezd do Athén v neděli odpoledne kolem 16:00.

Zastávky ve směru z Prahy jsou Brno, Bratislava, Budapešť, a v Řecku pak Soluň, Katerini, Larissa, Lamia a Athény. Podrobný přehled najdete zde. V případě, že máte zájem o nástup nebo výstup na jiném místě na trase mimo naplánované zastávky, zkuste se nás zeptat. Nelze to sice garantovat, ale pokusíme se vám vyhovět.

Jízdenku lze zakoupit na kterýkoli úsek trasy, kromě vnitrostátních úseků. Je tedy možné cestovat například z Prahy do Bratislavy, nikoli však z Prahy do Brna nebo ze Soluně do Athén.

Připomínáme, že jízdenky se neprodávají v autobusu, ale pouze přes naši online platformu a prodej se uzavírá 1 hodinu před odjezdem.

Rezervaci a platbu jízdenky lze provést následovně:

  1. Prostřednictvím online platformy - zvolíte si cestu a termín, zadáte osobní údaje, vše potvrdíte a nakonec zaplatíte platební kartou. Na zadaný email vám vzápětí přijde elektronická jízdenka, která bude (kromě dokladu totožnosti) vaším cestovním dokladem.

  2. Osobně v naší kanceláři v Praze (U Sluncové 14, Praha 8) každý pátek od 10:00 do 18:00. V jiných dnech a časech je to možné jen na základě telefonické dohody a za příplatek 300 Kč. Platba je možná pouze v hotovosti a jízdenku vám po zaplacení vytiskneme. Upozorňujeme, že nelze předem vytvořit rezervaci, jízdenku lze vždy pouze koupit dle aktuální dostupnosti, ať již na webu nebo u nás v kanceláři. Proto určitě doporučujeme kupovat jízdenky online, přestože těm, kdo si přejí jízdenku koupit osobně, tuto možnost poskytujeme.

 

Ceny jízdenek se liší v závislosti na období, obsazenosti a času zbývajícím do odjezdu. Konkrétní cenu zjistíte vyhledáním na online platformě. Slevu na jízdném poskytujeme dětem do 12 let a studentům s průkazem ISIC.

bottom of page