Autobusová linka Athény – Praha – Athény

Již od roku 1993 provozujeme pravidelnou autobusovou linku z Athén do Prahy a zpět, a to minimálně jednou týdně po celý rok bez výjimky. Nikdy se nestalo, že bychom linku přerušili, až letos na jaře kvůli pandemii.

Odjezd z Athén je každý čtvrtek ráno v 7:00, příjezd do Prahy v pátek kolem 15:00. Následně odjezd z Prahy v sobotu v 8:00 a příjezd do Athén v neděli odpoledne kolem 16:00.

Zastávky ve směru z Prahy jsou Brno, Bratislava, Budapešť, a v Řecku pak Soluň, Katerini, Larissa, Lamia a Athény. Podrobný přehled najdete zde. V případě, že máte zájem o nástup nebo výstup na jiném místě na trase mimo naplánované zastávky, zkuste se nás zeptat. Nelze to sice garantovat, ale pokusíme se vám vyhovět.

Jízdenku lze zakoupit na kterýkoli úsek trasy, kromě vnitrostátních úseků. Je tedy možné cestovat například z Prahy do Bratislavy, nikoli však z Prahy do Brna nebo ze Soluně do Athén.

Připomínáme, že jízdenky se neprodávají v autobusu, ale pouze přes naši online platformu a prodej se uzavírá 1 hodinu před odjezdem.

Rezervaci a platbu jízdenky lze provést následovně:

  1. Prostřednictvím online platformy - zvolíte si cestu a termín, zadáte osobní údaje, potvrdíte rezervaci a nakonec zaplatíte platební kartou. Na zadaný email vám vzápětí přijde potvrzení i s elektronickou jízdenkou - ta bude (kromě průkazu totožnosti) vaším cestovním dokladem.

  2. Telefonicky během naší pracovní doby. Po provedení rezervace můžete zaplatit bankovním převodem nebo hotovostním vkladem na náš účet, anebo hotově v naší kanceláři. Po úhradě obdržíte jízdenku emailem.

 

Ceny jízdenek se liší v závislosti na období, obsazenosti a času zbývajícím do odjezdu. Konkrétní cenu zjistíte vyhledáním na online platformě. Slevu na jízdném poskytujeme dětem do 12 let a studentům s průkazem ISIC.